معرفی نرم‌افزار Sublime Text

Sublime Text یک ویرایشگر متن حرفه‌ای برای کد نویسی است. Sublime Text دارای رابط کاربری جذاب و ویژگی های فوق العاده‌ای است. این نرم افزار با زبان C++ و Python توسعه داده شده و دارای حجم بسیار کمی و سرعت بسیار بالایی می‌باشد. نرم‌افزار Sublime Text به دلیل ابزارها و میانبرهای کاربردی که ارائه می‌دهد سرعت کار را بسیار بالا برده و ویرایش کد‌ها را آسان می‌کند. انتخاب چندگانه متن یکی از ویژگی های جالب این نرم‌افزار است که به کمک آن می‌توانید متن را در چند نقطه از فایل به صورت همزمان ویرایش کنید. این ویژگی همچنین در تغییر نام متغییرها، به کاربر کمک می‌کند. در نرم‌افزار Sublime Text می‌توانید محیط کار را شخصی سازی کنید و امکانات آن را با افزونه‌های موجود افزایش دهید. همچنین شما با استفاده از Sublime Text می‌توانید بدون ذخیره کردن پروژه، پروژه دیگری را آغاز کنید و با تقسیم کردن صفحه، پروژه‌ها را به صورت همزمان ویرایش کنید.

آموزش نصب نرم افزار Sublime Text در ویندوز

در این مطلب نصب این نرم‌افزار را بررسی می‌کنیم. برای نصب نرم‌افزار Sublime Text ابتدا وارد سایت Sublime Text شوید.

طبق آخرین بررسی‌هایی که انجام دادم سایت Sublime Text هم مثل تعداد زیادی از سایت های دیگر تحریم شده است. در صورتی که شما هم امکان دسترسی به این سایت را ندارید از سرویس ضد تحریم شکن یا بگذر استفاده کنید.

بعد از ورود به سایت Sublime Text با توجه به سیستم عامل خود (که به صورت خودکار بولد می‌شود) کلیک کنید، در اینجا من از سیستم عامل ویندوز 10 64 بیتی استفاده می‌کنم بنا‌بر‌این نسخه 64 بیتی مربوط به ویندوز را دانلود می‌کنم، شما ‌می‌توانید با توجه به سیستم عامل خود از سایر گزینه‌ها استفاده نمایید:

دانلود Sublime Text

در مرحله بعد فایل دانلود شده را اجرا کنید و مطابق مراحل زیر فایل را نصب کنید:

نصب Sublime Text مرحله 1

 

نصب Sublime Text مرحله 2

 

نصب Sublime Text مرحله 3

 

بعد از نصب می‌توانید از انواع زبان‌های برنامه نویسی استفاده کنید

نرم افزار Sublime Text از بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند.

از جمله این زبان ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

C, C++, C#, CSS, Erlang, HTML, Groovy, Haskell, HTML, Java, JavaScript, PHP, Python, R, Ruby و ده‌ها زبان برنامه‌نویسی دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *